28 Şubat 2008 Perşembe

Habercilik böyle olur!!!

Doğan Haber Ajansı dün Zafer Atamer imzasıyla Türkiye-İsveç maçı UEFA'nın her ay çıkan "uefadirect" dergisinde kapak oldu şeklinde bir haber geçti. Haberin içeriği ise aynen şu şekilde yazılmıştı;

Dergi 6 Şubat'ta oynanan bütün hazırlık maçlarına geniş yer ayırırken, Türkiye-İsveç karşılaşmasını en ilginç maç olarak seçti ve bu oyunda mücadelenin en üst düzeyde olduğunu belirtti. 2008 Avrupa Şampiyonası'na hazırlık amacıyla oynanan maçta Teknik Direktör Fatih Terim`in kadrosunu görmek ve ne yapması gerektiğini anlamak için çalıştığı ifade edilirken, Türk milli takımının çok iyi bir hazırlık içinde olduğu yazıldı.

Türkiye, İsveç maçını izlediğim için, allah allah acaba ben farklı bir maç mı izledim bu maçın neyi adamlara ilginç geldi diye düşünürken, "uefadirect" dergisi elime geçti. Tamam derginin kapağında Türkiye-İsveç maçından Hakan Balta ve Sebastian Larsson'un olduğu bir enstantene var ama haberi geçen Zafer Atamer'in içerikde yazdığı gibi ne maç en ilginç maçtı ne de Fatih Terim'le ilgili bir yorum vardı. Aşağıdaki resimde haberin (Aslında haber bile değil, kapak fotoğrafının hangi maçtan alındığını belirten yazı) dergide ne kadar yer aldığını işaretlenmiş bölümde görebilirsiniz. Kendisine "uefadirect" dergisini haber kaynağı olarak alan Zafer, arkadaş bu olayın aynısını geçen aylarda Deniz Barış ile ilgili bir haberde yapmıştı. Tek bir cümleden böyle bir haber çıkartmayı başaran Zafer Atamer'i tebrik etmek istiyorum. Ayrıca haberi bu hale getirmesine neden olan Ego'dan hiç bahsetmek istemiyorum.

Hiç yorum yok: