19 Nisan 2012 Perşembe

İşte bu yüzden St. Pauli...

Ultra Santk Pauli (USP), Hansa Rostock maçını protesto ediyor...


Polisin talebiyle mahkeme tarafından alınan Hansa Rostock taraftarlarının Millentor'a alınmama kararını protoste etmek için maçı stat dışında radyodan takip edecek.

USP, böyle bir yasağın, futbolseverlerin seyahat ve deplasmanda takımlarını deslekleme özgürlüklerine yapılan bir saldırı olduğunu belirterek bu eylemi gerçekleştiriyor.

Nazi yanlısı ve faşistlikleri ile bilinen ve her maçta aralarında büyük olayların çıktığı Hansa Rostock taraftarlarına bile yapılan bu muameleyi kabullenmeyen USP'ye selam olsun.


Kendilerine yapılmasını istemedikleri haksızlıkların en önemli rakipleri bile olsa başkalarına yapılmasını kabullenmeyen USP'liler dünya ya bir ders daha veriyor.

Önceki hafta oynanan Union Berlin maçında Ebbers'in elle attığı golü hakeme söylerek golü iptal ettirmesin üstünüden kısa bir zaman sonra USP'lilerin böyle bir eylem gereçekleştirecek olmasını öğrenmek St. Pauli taraftarı olarak mutluluk verici.


İşte bu yüzden St. Pauli'yi seviyoruz...


Taraftarları, yöneticileri ve futbolcularıyla şimdiye kadar gerçekleştirdikleri duruşla kalpleri fetheden ve dünya futboluna ışık tutan ST. PAULİ'ye selam olsun.

Hiç yorum yok: